• Timeline Asom

B.S.F. জোৱানৰ গাত ধৰা পৰিল ক'ভিড-১৯



পুৰণিগুদাম উপস্বাস্থ্য কেন্দ্ৰৰ অন্তৰ্গত ভেৰভেৰিত এজন ব্যক্তিৰ গাত পোৱা গৈছে ক'ভিড-১৯ পজিটিভ । যোৱা জুন মাহতে আহিছিল গোৱাৰ পৰা বি.এছ.এফ.ৰ জোৱান পংকজ বৰা (৪৪)। নগাঁও ছোৱালী মহাবিদ্যালয়ত ৰখা হৈছিল কোৱাৰেণ্টাইন কৰি। যোৱা ২ জুলাইৰ পৰা হোমকোৱাৰেণ্টাইন হ'বলৈ দিছিল স্বাস্থ্য বিভাগে। প্ৰথমে SWAB পৰীক্ষাত নিগেটিভ। কিন্তু হোমকোৱাৰেণ্টাইন হৈ থকাৰ সময়তে আজি SWAB পৰীক্ষাত ধৰা পৰিল ব্যক্তিজন ক'ভিড-১৯ ত আক্ৰান্ত বুলি । লগে লগে গোটেই অঞ্চলটোত সৃষ্টি হৈছে ৰাইজৰ মাজত আতংকময় পৰিৱেশ। স্থানীয় ৰাইজৰ মতে, ব্যক্তিজনে নিজে এজন ভাৰতীয় সৈনিক হৈয়ো মনা নাছিল চৰকাৰী নীতি-নিয়ম। ব্যক্তিজনে হোম কোৱাৰেণ্টাইনৰ মাজতেই বঢ়মপূৰ দৈনিক বজাৰলৈ মাংস কিনিবলৈও গৈছিল। পংকজ বৰাৰ পত্নীৰ লগতে তেওঁৰ সন্তান দুটিও আহিছিল তেওঁৰ সংস্পৰ্শলৈ। দেখা পোৱা গৈছিল গাঁৱৰে বহুঠাইত বহুজন লোকৰ লগত স্পৰ্শলৈ অহা। লগতে পংকজ বৰা আহিছিল ঘৰৰ ওচৰৰে গোলোক বৰা নামৰ ব্যক্তিজনৰ দোকানলৈ আৰু পৰিয়ালৰ বহুকেইজন ব্যক্তিকে ধৰি আন কেইবাজনো স্থানীয় ব্যক্তি আহিছিল তেওঁৰ স্পৰ্শলৈ।


পুৰণিগুদামৰ পৰা

ধ্ৰুৱজ্যোতি গায়নৰ প্ৰতিবেদন

টাইমলাইন অসম ।।

4 views0 comments

Recent Posts

See All